Zawody gokartowe SWS

Od 14 listopada, co tydzień na naszym obiekcie w Gdańsku odbywają się zawody gokartowe SWS (Sodi W Series)!

Każdy może się zapisać i wziąć udział w naszych zawodach gokartowych, wystarczy zgłosić się do recepcji toru pod numerem telefonu 58-329-05-45 lub napisać do nas na Facebooku.

Formuła zawodów:

Każde zawody gokartowe odbywają się według formuły SWS, czyli najpierw odbywają się kwalifikacje, gdzie każdy kierowca jedzie dwukrotnie sześć okrążeń, a suma jego dwóch najlepszych okrążeń decyduje o jego pozycji do startu w wyścigu kwalifikacyjnym. Po tym jak każdy z kierowców przejedzie serię kwalifikacyjną, odbywa się wyścig kwalifikacyjny, składający się z 15 okrążeń, w kierunku REWERS, czyli w drugą stronę niż jeździmy na co dzień! Pozycje, na których ukończycie wyścig kwalifikacyjny decydują o waszych pozycjach w wyścigu finałowym, w którym też pojedziecie 15 okrążeń, ale w kierunku NORMAL.

FAQ:

1. Jakie są ograniczenia wiekowe?

Wziąć udział w zawodach można w każdym wieku, jedynym ograniczeniem jest minimalna waga wynosząca 70 kilogramów. Istnieje możliwość doważenia, ale tylko we własnym zakresie.

2. Czy zawody są sędziowane?

Tak, zawody sędziowane są według zasad toru oraz zawodów SWS.

3. Dla kogo są zawody?

Zawody są przeznaczone dla każdego chętnego kierowcy.

4. Jeździłem u was tylko parę razy czy mam szansę coś wygrać?

Jak najbardziej! Zawody dzielimy na grupy według czasów z waszych kwalifikacji oraz treningów. A jeżeli chcesz podnieść swój poziom jazdy możesz skorzystać z naszej Akademii Kartingowej!

5. Nigdy nie ścigałem się z nikim więcej niż znajomymi, czy mogę też wziąć udział?

Zdecydowanie! Przed każdymi zawodami odbywa się odprawa z głównym sędzią zawodów, który dokładnie tłumaczy zasady oraz odpowiada na wasze wszelkie pytania.

6. Czy muszę mieć jakiś specjalny sprzęt?

Nie. Wystarczy, że masz kominiarkę i możesz jeździć w naszych kaskach!

7. Czy są jakieś specjalne wymagania?

Naszym jedynym wymogiem jest założenie konta na stronie SWS (tutaj!).

8. Czy są zawody dla osób ważących mniej niż 70 kg?

Tak, są zawody juniorskie odbywają się w niedzielę 20.11 o godzinie 10:00.

Jeżeli cokolwiek dla Ciebie jest nadal niejasne lub masz jakieś pytanie skontaktuj się bezpośrednio z nami a z chęcią odpowiemy na każde Twoje pytanie!